Tagi

, , , , ,

DSC07386Bieganie z psami daje wiele radości. To super sprawa, kiedy widzisz radosny pyszczek czworonoga, gdy przemierzasz z nim wiele kilometrów. Złączeni jesteście smyczą, dzięki której tworzycie tak naprawdę jedność. Nie możesz pędzić przed siebie nie zwracając uwagi na psa i jego potrzeby. Wielokrotnie będzie chciał się zatrzymać nęcony różnego rodzaju zapachami, i na pewno nie raz zwróci uwagę na inne psy i ludzi. Taki bieg jest szarpany, ale niemonotonny i daje dużo satysfakcji oraz przyjemności tak samo psiakowi jak i człowiekowi.

DSC07403Jeśli ktoś biegnie ze swoim psem, zna jego charakter, upodobania i przyzwyczajenia. Natomiast biegnąc z czworonogiem ze schroniska, nigdy nie wiesz czego się po nim spodziewać. Pies też Ciebie nie zna i na początku może być nieufny. Nie wiadomo też, co przeżył do tej pory i jakiego miał właściciela. Poza tym taki pies jest przez całe dnie odosobniony, w zamknięciu razem z innymi czworonogami, a kontakt z człowiekiem ma ograniczony. Nie odczuwa aż takiej miłości, jaką ma pies, który posiada właściciela. Właśnie dla takich psów została stworzona akcja „Bieg na 6 Łap” w Olsztynie, wymyślona przez Monikę Dąbrowską. Inicjatywa ta objęło wiele schronisk w całej Polsce. Co tydzień spotykają się miłośnicy i przyjaciele czworonogów, żeby zabrać psiaki na kilkukilometrowy bieg. My również mieliśmy okazje kilka razy wziąć udział w tej akcji.

DSC08040

Zapewne ktoś kto pierwszy raz ma pobiec złączony smyczą z nieznanym psem, ma wiele obaw i wątpliwości. Dlatego warto do tego się przygotować: poczytać na ten temat lub zapytać osób, które mają doświadczenie z bieganiem z psem ze schroniska. O tym, na co zwrócic uwagę i czego sie spodziewać możecie dowiedzieć się z artykułu Jarka opublikowanym na portalu bieganie.pl.10177506_1474810582779523_2121779631908563563_n

My uwielbiamy biegać z psami ze schroniska i na pewno nie raz weźmiemy udział w akcji Bieg na 6 Łap. To fantastyczna sprawa!