Tagi

, , , , ,

DSC09572Biustonosz sportowy to dla biegaczki ważna rzecz. Aby idealnie dobrać tę część garderoby, niezbędna jest braffiterka, czyli osoba, która podzieli się z nami wiedzą na ten temat.
Sprawdziłam to będąc zaproszona przez firmę So Chic!, która jest wyłącznym dystrybutorem marek Panache na polskim rynku, wśród których jest m.in. Panache Sport – wyjątkowy biustonosz sportowy doskonały do uprawiania każdego rodzaju sportu na profesjonalny brafitting w Salonie Juliette w Centrum Handlowym Aura w Olsztynie.

DSC09570Przywitała mnie pani Asia, która zaprowadziła mnie w miejsce, gdzie na wieszakach prezentowały się kolorowe biustonosze Panache Sport. W międzyczasie bardzo miło rozmawiałyśmy o bieganiu, zawodach, w których brałam ostatnio udział, oraz jak ważne jest dobranie odpowiedniego stanika w tego rodzaju aktywności.

DSC09523W przymierzalni czułam się komfortowo. Pani Asia okazała się osobą, która rozumie potrzeby moje jako biegaczki w kwestii doboru biustonosza sportowego. Pomagała mi w dopasowaniu „sprzętu”, oraz cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania. Przymierzałam wiele Panache Sport, a brafitterka cały czas była przy mnie doradzając pod względem fasonu, koloru i odpowiedniego dopasowania „sportowca”.

DSC09526Dokładnie powiedziała mi, na co trzeba zwracać uwagę przy kupnie stanika sportowego. Na przykład ramiączka – szerokie i miękko podszywane rozkładają nacisk na ramiona w trakcie ćwiczeń. Dobrze jest, gdy mają opcję spięcia na plecach, a materiał, z jakiego są uszyte jest oddychający. Haftki nie powinny być odczuwalne. Wydawałoby się, że są to drobiazgi, małe detale, jednak mają duże znaczenie dla więzadeł Coopera oraz dla komfortu zwłaszcza podczas pokonywania wielu kilometrów.

DSC09537Dowiedziałam się również wiele na temat prania i suszenia biustonosza, żeby dłużej posłużył.
Kiedy dopasowałyśmy już Panache Sport, musiałam w nim wykonać kilka ćwiczeń typu skłony i przysiady. Podczas brafittingu jest to konieczność, gdyż należy mieć pewność, że będziesz się czuć w nim wygodnie, bo czeka cię wiele kilometrów biegania.

DSC09544W salonie Juliette panuje bardzo miła, ciepła atmosfera. Czułam się swobodnie i komfortowo.
Panie tam pracujące to nie są zwykłe sprzedawczynie, tylko brafitterki, które znają się na rzeczy. Pytania, które zadawała mi pani Asia świadczyły o tym, iż wie, że biustonosz sportowy nieco inaczej „pracuje” na ciele podczas aktywności ruchowej niż taki zwykły. Długie wybiegania, sprinty, różne ćwiczenia powodują, że może on się przesuwać powodując otarcia. Nawet podczas najbardziej wymagających ćwiczeń to nie powinno mieć miejsca. Dlatego bardzo ważne jest, aby zasięgnąć porady brafitterki przed zakupem tak istotnego elementu stroju biegaczki.
Sklep zaopatrzony jest w Panache Sport o szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. Można je nabyć w punktach w całej Polsce. Na stronie www.panachesport.pl znajdziecie więcej informacji na temat samych biustonoszy, jak również adresy sklepów, w których można je kupić.
Ja byłam na profesjonalnym brafittingu w Salonie Bielizny Juliette w Centrum Handlowym „Aura” przy ul. Piłsudskiego 16 w Olsztynie.

DSC09565