Tagi

, ,

Choć tytuł wskazywałby na zupełnie coś innego, dziś będzie o tym, jak idealnie dopasować się z … biustonoszem.
Chociaż artykuł dotyczy kobiet, jednak zachęcamy panów do przeczytania. Być może wybierzecie się ze swoją ukochaną na zakup biustonosza sportowego?
I choć abstrakcją dla Was, Panowie są haftki, fiszbiny, czy też dziwne rozmiary typu „F” czy „G”, nie przejmujcie się tym. Zawsze możecie służyć swojej partnerce samą obecnością podczas zakupów i ochoczą akceptacją jej wyboru 🙂
images
Bieliźniana marka Panache dostępna w rozmiarach do miseczki K jako pierwsza na rynku polskim zaczęła 10 lat temu szerzyć wiedzę z zakresu brafittingu, czyli właściwego dobierania biustonoszy. Pomimo tego, że temat jest na naszym rynku od tak długiego czasu, wiele kobiet wciąż nie umie i nie wie, w jaki sposób dobrać właściwy rozmiar biustonosza. No więc, zaczynamy.

Standardem jest za szeroki obwód, a miseczka za mała. Zbyt duży obwód powoduje odstawanie biustonosza na mostku, uniesienie pasa obwodu ku górze na plecach oraz wrażenie konieczności regulowania wysokości biustu ramiączkami, co często powoduje wbijanie się ich w ciało na ramionach. Dodatkowo, często fiszbina wbija się w biust, zamiast okalać ją w całości. Miseczka powinna być tak dopasowana, aby jej fiszbina okalała całą pierś, a koniec fiszbiny wskazywał mniej więcej środek pachy, natomiast środek biustonosza ma przylegać gładko do mostka.
Za podtrzymanie w 80% odpowiedzialny jest obwód, który powinien być co najmniej o 5 cm mniejszy niż obwód mierzony miarą krawiecką, ponieważ materiał, z którego wykonany jest pas biustonosza rozciąga się. To samo dotyczy zapięcia na haftki. Nowy biustonosz zapinamy na pierwszą haftkę, dzięki czemu przedłuża się jego żywotność.
Jeśli zapewnimy takie dopasowanie i komfort piersiom, wówczas ramiączkami można delikatnie wykończyć ostateczny wygląd Należy przy tym pamiętać, aby ramiączka nie wbijały się w ramiona, warto zrobić test i włożyć pod ramiączka dwa palce. Ważną informacją jest także to, że ramiączka są odpowiedzialne za 20% podtrzymania biustu. Trzeba pamiętać, że przy wyborze biustonosza należy sugerować się obwodem i rozmiarem miseczki, i że obwód wraz z miseczką stanowi nierozłączną parę.
Na załączonych ilustracjach widać najczęstsze błędy, jakie popełniają kobiety nosząc biustonosz w złym rozmiarze. Więcej informacji na temat właściwego dopasowania można znaleźć na stronie www.panache.pl

12

3