Tagi

, , ,

zdjęcie ze strony OlsztynkaOd jakiegoś czasu nosiliśmy się z zamiarem zorganizowania zawodów biegowych. Jednak sami jakoś tak odwlekaliśmy ten moment, mimo wielu podopinanych kwestii. W końcu kiedy zaczęliśmy trenować z dziećmi z domu dziecka, to pomysł po prostu nasunął się sam: robimy biegi właśnie dla nich!
Nie będziemy tu pisać o przygotowaniach i całej ,,batalii” logistycznej. Możemy tylko stwierdzić, że wszystko się udało dzięki zaangażowaniu świetnych ludzi, o których wspominamy na końcu tego postu.

IMG_20160618_083633

W Sobotę (18.06.2016) w Otwartych Powiatowych Zawodach Biegowych Domów Dziecka pod patronatem Burmistrza Olsztynka wzięły udział placówki z Biskupca, Gryźlin, Olsztyna i Olsztynka. Biegi odbyły się na trawiastym boisku. Dzieci startowały w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Po przekroczeniu mety każdy zawodnik otrzymywał pamiątkowy medal. Niesamowite emocje wzbudziła sztafeta, w której skład wchodziły 3 dziewczynki i jeden chłopiec. Każda placówka wystawiła swoją reprezentację. Ci, którzy nie startowali w danym biegu, głośno dopingowali swoje koleżanki i kolegów, a jeśli któreś z dzieci chciało ze zmęczenia zrezygnować, to inni, będący teraz w roli kibiców, biegli razem z nimi, pomagając ukończyć cały dystans. Nikt w trakcie zawodów nie zszedł z trasy. I to jest wielkie zwycięstwo! To było świetne! Widać było, jak dzieci oraz wychowawcy wspierali startujących, dopingowali i podnosili na duchu, gdy coś poszło nie tak. Patrzenie na takie zachowania ogromnie nas wzruszało i skłoniło do podjęcia decyzji o corocznej organizacji takich zawodów. Tak, podejmujemy się tego zadania do końca świata! Następnym razem pewnie więcej placówek wystartuje i emocji będzie jeszcze więcej.IMG_20160618_092450

Bardzo cieszą nas opinie przedstawicieli Urzędu Miejskiego Olsztynka, że było świetnie. Oglądali zawody do końca, mimo chłodu, wiejącego wiatru i w pewnym momencie padającego deszczu. Wychowawcy też genialnie się bawili, przeżywali razem z dziećmi i liczyli punkty do klasyfikacji placówek w zmaganiach o puchary. Dzieci już się umawiają na rewanż za rok!
Warto było się trochę natrudzić, żeby zorganizować te zawody dla tych emocji, radości, uśmiechów i zobaczyć jak dzieci ze sobą współpracują.

Dzieci startowały w 5 kategoriach dziewcząt oraz 4 chłopców. Najlepsza trójka otrzymywała statuetki oraz nagrody rzeczowe.W klasyfikacji domów dziecka zwyciężył Dom dla Dzieci ,,Nad Jeziorem” w Olsztynku, czyli gospodarze, drugie miejsce zajął Dom dla Dzieci ,,Keja” z Biskupca, trzecie przypadło Domowi dla Dzieci im. Michała Lengowskiego z Gryźlin, a na czwartym uplasował się OCPD Dom dla Dzieci ,,W Parku” Pogotowie Opiekuńcze z Olsztyna.IMG_20160618_123814

Pragniemy podziękować Burmistrzowi Olsztynka, Panu Arturowi Wrochnie za patronat oraz medale, statuetki i puchary.
Pani Dyrektor Domu dla Dzieci ,,Nad Jeziorem” w Olsztynku Danucie Pikoluk za zakup wielu nagród oraz pomoc i zaangażowanie w organizację zawodów, a także po prostu za wielkie serce!
Wychowawcom i dzieciom, które przygotowały boisko i trasę biegu. Dzień wcześniej duży wiatr sprawił, że trasa biegu była cała zarzucona gałęziami z drzew i trzeba było po raz drugi ją uprzątnąć. Zgrabiono też skoszoną trawę. Chłopaki świetnie pracowali pod kierunkiem Pana Marka, który z innymi wychowawcami przygotował tablicę z napisem START i META. Pani Iwona też dwoiła się i troiła, by wszystko poszło jak należy. To była super robota!
Pracownikom Domu dla Dzieci nad jeziorem: Panu Kazikowi za skoszenie trawy z boiska oraz przygotowanie podium dla nagradzanych zawodników, paniom kucharkom i innym zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku dla wszystkich.

IMG_20160618_113631

Bardzo serdecznie dziękujemy:
Pani Ewie Wrochnie, dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku za przekazanie upominków na nagrody.
Firmie AGIZ Turystyka aktywna s.c., czyli Agnieszce i Izie za wsparcie finansowe na organizację imprezy.
Firmie CymesOlsztyn za ciastka i słodycze, które przywiózł osobiścieMarek Cymesik Krzyżan.
Firmie ALE – Active Life Energy oraz Jackowi Nowakowskiemu za napoje izotoniczne.
Plecak do biegania przekazał Marcin Krasoń, za który bardzo dziękujemy.
Klub Sportowy Niemaniemogę wielkie dzięki za koszulki i znaczniki, które dostarczył Marcin Konieczny.
Dziękujemy za dwie pary nowiutkich butów Puma Pump, które przekazałWojciech Kołacz .
Superaste pluszaki bardzo spodobały się wszystkim dzieciakom, a ufundowała je Anna Kaminska.
Dziękujemy również znanemu olsztyńskiemu biegaczowi, który pragnie pozostać anonimowy, za książki o bieganiu z dedykacją od jednej z autorek.

IMG_20160618_091615  IMG_20160618_124251

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tym świetnym wydarzeniu biegowym

🙂.

Zdjęcia z oficjalnej strony Olsztynka:
https://www.facebook.com/Olsztynek-oficjalna-strona-136…/…/…