Tagi

, , ,

Nadchodzi wiosna, czas więc rozejrzeć się za butami do biegania. Najlepiej jeśli będą ładne, wygodne i szybkie :-). 

Dare2be Altare to damskie buty. Lekkie, o dobrej amortyzacji i bieżniku dobrym zarówno na asfalt jak i gruntowe ubite drogi.

Przeznaczenie, wygląd.
Buty polecane są na twarde nawierzchnie oraz na halę, nadają się również jako obuwie do chodzenia na co dzień. Biegałam w nich po asfalcie, leśnych, ubitych dróżkach oraz używałam ich podczas kilkugodzinnego maratonu fitness. Najwygodniej mi w nich było na twardej, ulicznej nawierzchni. But bardzo dobrze trzyma się stopy. Nie miałam żadnych pęcherzy i otarć.

Niebieski kolor butów pasuje do każdej stylizacji. Zarówno sportowej jak i codziennej – np. do dżinsów.
 Podeszwa
Masywna, o lekko zaokrąglonym tyle, daje poczucie stabilności. Stopy lekko odbijają się od podłoża, co pozwala na szybki bieg. Jednocześnie stopa się szybko nie męczy.

Cholewka i  język
Język  buta jest perforowany, w dotyku przypomina zamsz. Jest bardzo miękki i nie obciera wierzchu stopy nawet w trakcie kilkugodzinnych treningów. To zapewne zasługa bezszwowej cholewki. Jest wykonana z poliuretanu. Materiał ten nie obciera skóry, ale też nie jest super miękki. Dzięki temu stopa jest stabilna. Buty bardzo łatwo utrzymać w czystości, nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

 
Moja ocena

Bardzo mi się spodobały. Niebieska kolorystyka z fioletowym akcentem przypadły mi do gustu. Na pewno, jeśli chodzi o obuwie biegowe ważniejsze są takie cechy jak wygoda, funkcjonalność i amortyzacja, jednak miło jest założyć buty, które ładnie wyglądają 🙂

 

Biegam w tych butach treningi po mieszanych nawierzchniach. Bieżnik nie jest zbyt agresywny, ale dobrze trzyma stopę na leśnych, śliskich drogach. Ważne, że się nie ślizgam i mogę bezpiecznie biec.
To fajne buciki do biegania i nie tylko 🙂

Parametry:
Waga: 280 g (dla rozmiaru 8/42)
drop: 10 mm
Najlepsze dla stopy: Normalnej/Szerokiej
Moja ocena w skali od 1 do 5:
Amortyzacja: 4
Stabilizacja: 5
Trzymanie stopy: 5
Sztywność: 4
Przyczepność: 4
Wentylacja: 4
Wygoda: 5
Dynamika: 3