Tagi

, , , , , , , , ,

Buty do biegania Craft V175 Fuseknit W malinowe

Gdy po raz pierwszy je założyłam, miałam obawy, że niezbyt się polubimy.
Błąd, który popełniłam: ubrałam je na 15-kilometrowe wybieganie. Nie czułam się wtedy komfortowo. Wiem jednak, że powinnam „zapoznać” się z nowymi butami: pobiegać, potruchtać w nich na krótszym dystansie, a nawet pochodzić, żeby stopa zmęczona  treningami mogła przyzwyczaić się do nowego obuwia.


Rzeczywiście, później gdy biegałam w nich różne dystanse, czułam, że moje stopy dobrze tolerują te buty. Drop 6 mm jest jak dla mnie akurat nowością, gdyż dotąd biegałam w butach z lekko większym i być może właśnie dlatego odczuwałam lekki dyskomfort na początku.

 

But nie jest za wąski, ani za szeroki. Na moją stopę w sam raz. Palce nie są ściśnięte, stopa czuje się komfortowo podczas biegu. Przód buta jest wykonany zgodnie z anatomiczną budową stopy. W miejscu gdzie jest duży palec, but jest szerszy i dłuższy.

Podeszwa Vibram Megagrip bardzo dobrze trzyma się podłoża. Podczas deszczu na mokrym asfalcie, zwłaszcza na zakrętach przy szybkim biegu nie wpadałam w poślizg. Tym samym mogę śmiało powiedzieć, że buty te świetnie sprawdzą się na szutrowych i leśnych ścieżkach podczas biegania rekreacyjnego.

Jeśli chodzi o cholewkę, dla mnie lekko za szeroka. Trochę odstaje, mimo ścisłego zawiązania. Brakuje mi  dodatkowych dziurek na sznurówki, z których większość biegaczy nie korzysta, ale w moim przypadku naprawdę by się przydały.

Bardzo świetnie zdaje egzamin „język”, który jest elastyczny u podstawy, dzięki czemu dopasowuje się do stopy podczas zawiązywania buta. W środku buty mają wyściółkę oddychającą, a także perforowaną, o grubości 5 mm, wyjmowaną wkładkę, którą  można wyprać.

 

Jeśli chodzi o zapiętki,  nie obcierają  kostki, a to oznacza, że dobrze są dopasowane.    Wsparcie pięty formowane jest termicznie, co stabilizuje i usztywnia piętę zapobiegając kontuzjom.

Design buta bardzo ciekawy, charakterystyczne kropki logo producenta wytłaczane po bokach rzucają się dyskretnie w oko. Materiał wierzchni jest mocny, nie widać jakichkolwiek przetarć po półrocznym użytkowaniu.

Malinowy kolor, który wybrałam, bardzo mi się podoba, nie blaknie i mimo, iż wiele razy buty przemokły podczas deszczu, były też myte po bieganiu w bieszczadzkim błocie, wyglądają bardzo dobrze.   Po kilku miesiącach używania nie przetarły się, nie mają dziur w żadnym miejscu, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Podeszwa się nie starła, tylko jej zabrudzenie może świadczyć o zużywaniu buta 🙂

Buty służą mi zarówno do biegania jak i noszenia na co dzień. Są bardzo wygodne i trwałe, wyglądają ciekawie i podobają mi się.

Istotne informacje:

waga buta: 280 g

Drop: 6 mm

wysokość podeszwy na wysokości pięty: 18 mm

podeszwa zewnętrzna: Vibram Megagrip

aktualna cena: 349,99 zł