Tagi

, , ,

IMG_20150125_102310Dzisiaj było trochę ciężko. To jeden z tych dni, gdy się nie chce wyjść na trening. Obydwoje nie mieliśmy ochoty na pokonywanie wielu kilometrów. Trochę wkrada się rutyna i czasami po prostu przebieranie nogami już tak nie cieszy jakIMG_20150106_101257 dawniej. Jednak jak trzeba, to trzeba. Są plany do wykonania, bo przecież już w sumie niedługo pierwsze starty w zawodach.
Jak obudzić w sobie chęć do wyjścia na dwór, gdzie wszędzie leży śnieg, ba dzisiaj to nawet padał, wieje wiatr i mroźno jest. My uważamy, że wszystko zależy od tego, czy jesteśmy świadomi celów. Choć przecież, gdybyśmy nie wyszli na jeden trening, albo troszkę go skrócili, to jednak nic by się chyba nie stało. No tak, ale jeśli na np. takim Rzeźniku zabraknie tych wybieganych właśnie dzisiaj 22 km?


Zresztą nie tylko o to chodzi. Uważamy, że czasami warto posłuchać swojego organizmu i powiedzieć: stop! Dzisiaj odpoczywam. No chyba, że masz pełną świadomość, że trening Ci nie zaszkodzi, a Twoja niechęć to tylko przejściowa sprawa. Uważamy, że zdrowie jest najważniejsze. Jeśli Twoje ciało mówi Ci: chcę odpocząć, to zalecamy go usłuchać.
Niedługo wykonujemy badania okresowe: mocz, krew, OB, morfologia, elektrolity i następnie konsultacja ze specjalistą, czy wszystko jest w porządku. Postępujemy tak raz na pół roku, żeby wiedzieć co w… organizmie piszczy. Jeśli coś nie gra, pomyślimy nad dietą, suplementacją, itp.

230265_[Przemysław_Getka]
Fot. Przemysław Getka

Wiele osób zaniedbuje takie sprawy. Nie raz widzieliśmy jak podczas biegów ludzie mdleli, a potem ruszali na następne, jak gdyby nic się nie stało. No cóż…
Nawet między treningami pamiętamy o tym, że przecież nie uprawiamy normalnego joggingu tylko regularnie trenujemy, więc należy się regenerować, rozciągać i robić stretching. Po co? By dłużej móc to robić.
Czy jesteśmy świadomymi biegaczami? Uważamy, że tak i zachęcamy do poświęcenia czasu na zadbanie o „szlachetne zdrowie”.

Na portalu Trening Biegacza ciekawy artykuł Jarka właśnie o byciu świadomym biegaczem.